KONST / Litografier / Färglitografi 14637484
nr 1463 7484
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad 45/75, daterad 1972. Färglitografi, bildmått: 67x62cm, yttermått inklusive ram: 91x81cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:49:02
25/4 17:10:49
25 apr
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin